Blog zakończony, dostępny jako archiwum

Blog Michała Januszewskiego to już zamknięty projekt. Rzeczą młodzieńczą było pisać o wszystkim i przejawiać nazbyt interaktywne postawy wobec świata. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom, którzy współtworzyli ze mną to miejsce wymiany myśli, poglądów i polemik. Statystyki przedstawiają się bardzo imponująco: zarejestrowano blisko 31 tys. odwiedzin. Wszystkie archiwalne wpisy i komentarze pozostaną dostępne. Niestety liczne teksty zostały skradzione z bloga i dyskusji. Niech więc oryginały świadczą o prawdziwym autorstwie.

czwartek, 7 stycznia 2010

Kto śmie śmiać się z filozofii ? :)

- Bo kolej rzeczy jest taka: z biologów śmieją się chemicy, bo biolodzy wiedzą jak jest świat zbudowany, ale nie znają już pierwiastków ani związków chemicznych, z chemików śmieją się fizycy, bo chemicy znają związki i pierwiastki, ale nie potrafią wytłumaczyć dokładnie jak to ze sobą oddziałuje, z fizyków śmieją się matematycy, bo fizycy wiedzą jak wszystko ze sobą oddziałuje, ale nie zawsze potrafią to policzyć, z matematyków śmieją się logicy, bo matematyk zawsze policzy, ale nie wytłumaczy rozumowania. Z logików śmieją się filozofowie, bo logik wytłumaczy rozumowanie, ale nie pojmie ideologii. A z filozofów to już się cały świat śmieje...

skopiowane z: http://www.joemonster.org/art/13131/Rodzynki_z_wykladowcow_AGH_Krakow

5 komentarzy:

 1. Nie cały świat, a tylko Ci którzy są za głupi by ich zrozumieć- dumni ze swojej ignorancji i niechęci do zrozumienia czegokolwiek. Tacy, za przeproszeniem, idioci, śmieją się z filozofów uważając ich za dziwaków gdy "filozofują".

  Marek.

  OdpowiedzUsuń
 2. cały świat sie śmieje z pseudofilozofów, patrz wyżej.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w wiosce większość ma zawsze rację.

  OdpowiedzUsuń
 4. poloniści mają te ich spory w ... ;)
  Thiralatha

  OdpowiedzUsuń
 5. śmiech to zdrowie!
  A.

  OdpowiedzUsuń