Blog zakończony, dostępny jako archiwum

Blog Michała Januszewskiego to już zamknięty projekt. Rzeczą młodzieńczą było pisać o wszystkim i przejawiać nazbyt interaktywne postawy wobec świata. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom, którzy współtworzyli ze mną to miejsce wymiany myśli, poglądów i polemik. Statystyki przedstawiają się bardzo imponująco: zarejestrowano blisko 31 tys. odwiedzin. Wszystkie archiwalne wpisy i komentarze pozostaną dostępne. Niestety liczne teksty zostały skradzione z bloga i dyskusji. Niech więc oryginały świadczą o prawdziwym autorstwie.

czwartek, 20 października 2011

Radio internetowe z muzyką organową

Logo rozgłośni
W internecie możemy znaleźć tysiące stacji radiowych nadających z całego świata. Trzeba dużo cierpliwości by ogarnąć całe to bogactwo. Po tym, jak stracimy bardzo dużo czasu na poszukiwania okaże się, że tylko kilka rozgłośni spełnia nasze kryteria. Cały zaś ambaras okazuje się nieopłacalny, z uwagi na poświęcony mu czas. Dlatego dobrze jest, kiedy ktoś nam poleci rozgłośnię. To właśnie chciałbym dzisiaj zrobić.
Muzyka organowa pozostaje bardzo często ziemią nieznaną, nawet dla fanów muzyki poważnej. Niesamowite bogactwo dźwięku, jakie kryje się w organach jest odkrywane niezwykle rzadko. W czasie liturgii organiści zwykli grać na miernym poziomie w niewielkim stopniu wykorzystując skarby muzyki liturgicznej i sakralnej. Zapraszam więc do niesamowitej przygody z muzyką organową. Stacja nadaje codziennie 24 godziny na dobę. Zachowuje jednak pewien porządek otóż:
  • poniedziałek poświęcony jest muzyce współczesnej, skomponowanej po 1920 roku
  • środa jest dniem, w którym nadaje się muzykę barokową, bardzo często pojawiają się utwory J.S. Bacha
  • piątek można usłyszeć ulubione nagrania słuchaczy, które pojawiają się w zależności od ocen zalogowanych użytkowników
  • sobotni program to muzyka pochodząca z archiwów, utwory dawno nie słyszane i nagrania pochodzące sprzed ery cyfrowej techniki nagraniowej
  • niedziela jest dniem muzyki chorałowej, prezentowane są hymny liturgiczne oraz muzyka kościelna
Szanowni czytelnicy zapraszam do słuchania Organ Live! Ciekaw jestem jakich stacji słuchacie, zapraszam do dzielenia się linkami w komentarzach.

Oto link, po kliknięciu "Listen now!" mamy dostęp do wyboru wyboru formatu oraz szybkości transferu, w której chcemy odbierać radio. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz