Blog zakończony, dostępny jako archiwum

Blog Michała Januszewskiego to już zamknięty projekt. Rzeczą młodzieńczą było pisać o wszystkim i przejawiać nazbyt interaktywne postawy wobec świata. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom, którzy współtworzyli ze mną to miejsce wymiany myśli, poglądów i polemik. Statystyki przedstawiają się bardzo imponująco: zarejestrowano blisko 31 tys. odwiedzin. Wszystkie archiwalne wpisy i komentarze pozostaną dostępne. Niestety liczne teksty zostały skradzione z bloga i dyskusji. Niech więc oryginały świadczą o prawdziwym autorstwie.

środa, 26 października 2011

Logo TED, żródło: http://www.ted.com/
Surfujemy po sieci szukając nowych ciekawych stron. Bolączką każdego internauty jest to, że po jakimś czasie google zaczyna odsyłać nas jedynie do stron, które już znamy. W ten sposób system informuje nas zasobach, które jego zdaniem będą dla nas najbardziej przydatne, a więc tych, które już znamy. Przypomina to szanownym czytelnikom coś?

Dziś chciałbym zachęcić do odwiedzenia niesamowitej strony TED, a więc Technology, Entertainment, Design. Strona zawiera wykłady oraz filmy, które powstały w ramach sympozjów TED. Niezwykle ciekawe wykłady łamią stereotypy nudnych odczytów i zajęć. Oglądając naukowców na filmach czuje się pasję i zaangażowanie z jakim przedstawiają swoje idee. Można spędzić wiele godzin na stronie TED, z wypiekami na twarzy słuchając o najnowszych odkryciach, rewolucyjnych badaniach i poznając alternatywne sposoby patrzenia na świat. Z przyjemnością oprowadzę po zasobach TED moich czytelników. 

Zaczynamy od strony głównej. Widzimy grafiki, które prezentują najnowsze i najpopularniejsze filmy. Po kliknięciu na Translations górnej części menu, mamy dostęp do katalogu tłumaczeń na różne języki. Blisko 900 wykładów w języku polskim znajdziemy tutaj. Polecam właściwie wszystkie wykłady, jakie tylko można tam znaleźć. 

A oto mały przykład twórczości badaczy zrzeszonych w TED:

4 komentarze:

 1. Internet nie potrafi dziś pokazać nam wszystkiego co zawiera i to jest problem. Nie ma takiego narzędzia, nie jest nim google. Jedyne co możemy otrzymać to właśnie stek info o których maszyny i matematyka "myślą" o tych jako najbardziej nam przydatnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale można i znaleźć perełki;)
  http://www.youtube.com/watch?v=91PNPHZiN-I

  OdpowiedzUsuń
 3. Zerkając na link umieszczony w poprzednim poście / komentarze(http://www.youtube.com/watch?v=91PNPHZiN-I ) można sie zdumieć, bo przecież to ma być jakieś forum dyskusyjne, a nie przedszkole. Takie tutaj dyskusje wśród komentarzy, że można od razu wszechświat pojąć.

  OdpowiedzUsuń
 4. z wykładu wynika, że każdy ma taki internet jakiego oczekuje ;)

  OdpowiedzUsuń