Blog zakończony, dostępny jako archiwum

Blog Michała Januszewskiego to już zamknięty projekt. Rzeczą młodzieńczą było pisać o wszystkim i przejawiać nazbyt interaktywne postawy wobec świata. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom, którzy współtworzyli ze mną to miejsce wymiany myśli, poglądów i polemik. Statystyki przedstawiają się bardzo imponująco: zarejestrowano blisko 31 tys. odwiedzin. Wszystkie archiwalne wpisy i komentarze pozostaną dostępne. Niestety liczne teksty zostały skradzione z bloga i dyskusji. Niech więc oryginały świadczą o prawdziwym autorstwie.

czwartek, 26 sierpnia 2010

Teatr Witkacego w Zakopanem

Zdjęcie pochodzi z serwisu internetowego Teatru im. Witkacego http://www.witkacy.zakopane.pl

Miałem w minionym tygodniu okazję gościć na kilku spektaklach wystawianych na deskach teatru im. Witkacego w Zakopanem. Choć w byłem na wielu spektaklach w różnych teatrach nigdy jeszcze nie pomyślałem o teatrze jak o "moim miejscu". Nigdy wcześniej nie nie zobaczyłem teatru oczyma jego "mieszkańca". Nigdy wcześniej także, nie poczułem się adresatem przesłania sztuki tak bardzo jak u Witkacego.

Dzięki przedstawieniu Pantopticum poznałem na nowo Tuwima, zapraszam do lektury posta z jego tekstami. Bal w operze kopnął mnie w całkowicie inną przestrzeń. Patrzyłem na to, co dzieje się na scenie i całkowicie zatopiłem się w nastrój i świat jaki tam zaistniał. Zobaczyłem siebie jako aktora theatrum mundi. Dzięki temu przeżyciu stanąłem ze sobą oko w oko i znów trochę się poznałem. Z kolei Dementia Praecox Zakopianiensis pokazała mi Zakopane oczami Witkacego.

Wszystkich moich czytelników namawiam do odwiedzenia strony www teatru, posłuchania nagrań, zobaczenia materiałów video oraz oczywiście wizyty w samym teatrze.

3 komentarze:

 1. sztuki piękne przemówiły. cieszę się. niezmiernie.
  thiralatha

  OdpowiedzUsuń
 2. lalala fiu fiu chaps

  OdpowiedzUsuń
 3. Veni, vidi, vici.

  OdpowiedzUsuń