Blog zakończony, dostępny jako archiwum

Blog Michała Januszewskiego to już zamknięty projekt. Rzeczą młodzieńczą było pisać o wszystkim i przejawiać nazbyt interaktywne postawy wobec świata. Dziękuję wszystkim czytelnikom i komentatorom, którzy współtworzyli ze mną to miejsce wymiany myśli, poglądów i polemik. Statystyki przedstawiają się bardzo imponująco: zarejestrowano blisko 31 tys. odwiedzin. Wszystkie archiwalne wpisy i komentarze pozostaną dostępne. Niestety liczne teksty zostały skradzione z bloga i dyskusji. Niech więc oryginały świadczą o prawdziwym autorstwie.

środa, 24 czerwca 2009

Wujek dobra rada :)

Dwa problemy z zakresu informatyki praktycznej chciałbym dziś rozwiązać :)

Odkrycie ich było dla mnie jak przejście inicjacji :)

1. czasem zamieniają się znaczki na klawiaturze. "y" z "z". Dzieje się tak, ponieważ zostaje przełączona klawiatura z "polski programisty" na "polski". Wtedy do niedawna wyłączałem komputer bo nie było jak tego zmienić a nie dawno dowiedziałem się, że istnieje skrót klawiaturowy do przełączania tego :) uwaga! "control" + "shift" :)

2. czasem na monitorze mamy za małą czcionkę aby czytać, zwłaszcza strony internetowe, aby ją zwiększyć trzeba wcisnąć "control" i przesunać rolką w myszy.

Te właśnie elementy tajemnej i strzeżonej wiedzy stały się niedawno moim udziałem, dla ułatwienia życia przekazuje dalej :)

8 komentarzy:

 1. to kiedy skoczymy na to piwko ?
  Martin

  OdpowiedzUsuń
 2. bede w trojmiescie chyba we wtorek albo w poniedzialek, odezwij sie prosze na maila, bo nie moge wygrzebac znikad Twojego adresu. pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 3. człowiek uczy się całe życie :)
  dzięki za pomoc
  Patyczak

  OdpowiedzUsuń
 4. Funkcje klawiszy zaliczasz do "INFORMATYKI PRAKTYCZNEJ" ????
  Chyba obrażasz informatyków w tym momencie.... To tak, jakbyś po odnalezienie na pilocie TV klawiszy "volume" zaliczył ten fakt do zgłębienia tajników elektroniki :)
  To już lepiej pisz o tej swojej filozofii....

  Pet

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz racje Pet, dałem się ponieść powszechnemu, błędnemu rozumieniu słowa "informatyka".

  Zwróć uwagę, że nie pisałem tego posta, aby rozważać status informatyki tylko, żeby pokazać rozwiązanie problemu, który bardzo często pozostaje bez rozwiązania wśród zwykłych użytkowników.

  Dzięki za słuszną uwagę i za lekturę, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń